قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
درمان وسواس-درمان دارویی-رفتاردرمانی
۲۷/۱۰/۱۳۹۵
فشارهای روانی روزمره
۲۷/۱۰/۱۳۹۵
  1. آيا تا به حال براي حل مسائل زندگي احساس ناتواني نموده‌ايد؟
  2. آيا در تصميم گيري احساس ضعف و ترديد داريد؟
  3. آيا احساس مي‌كنيد از ديگران كمتر هستيد؟
  4. آيا فكر مي كنيد ديگران هميشه بهتر از شما عمل كرده اند؟
  5. آيا مي پنداريد به هركاري كه دست بزنيد خراب مي شود؟
  6. آيا در معاشرت با كساني كه آن ها را از خود بالاتر مي دانيد دچار اضطراب مي شويد
  7. آيا در تصميم‌گيري‌ها معمولاً به ديگران متكي هستيد؟

اين ابهامات و بسياري ديگر ريشه در احساس اعتماد به نفس ما دارد.

اعتماد بنفس هسته مركزي شخصيت هر فردي است. ريشه‌هاي اوليه ي آن در كودكي شكل گرفته و در سنين نوجواني و جواني تكميل مي گردد. فرد با اعتماد بنفس, قادر است در مواجه با فراز و نشيب‌ها و گذر از سختي‌ها و مشكلات زندگي راه خود را دريابد و احساس تنهايي, درماندگي, نااميدي نكند.

اعتماد بنفس فرايندي رواني است كه با كسب مهارت هاي ارتباطي, رفتاري و شناختي لازم مي توان به حد مطلوبي از آن دست يابيم.

كسب مهارت‌هاي فوق در روند رشد طبيعي, كودك و نوجوان را فردي توانمند در روابط اجتماعي, تحصيلي و شغلي

 

بارخواهد آورد و وابستگي و اتكا آن ها را به ديگران كمتر خواهد نمود.

اعتماد بنفس عبارت است از اعتماد به توانايي خود , فكر كردن و برنامه ريزي نمودن براي كنار آمدن با مشكلات و مسايل مختلف زندگي, اعتماد به خود براي موفق شدن و شاد زندگي كردن, احساس شايستگي داشتن, داشتن توانايي براي ابراز نيازها و خواسته هاي خود, بيان احساسات و ارزش هاي خود, و در يك كلام اعتماد به نفس يعني اعتماد كردن فرد به خودش.

افرادي كه از اعتماد بنفس كافي برخوردار نيستند غالباً در زندگي خود در محيط هاي مختلف ازجمله كار, زنگي زناشويي, و روابط بين فردي, در محيط مدرسه . . . دچار مشكلات مختلفي مي شوند كه در برخي موارد نهايتاً منجر به بروز اختلالات روان شناختي ازجمله

 

 

افسردگي, اضطراب, ترس و هراس مي گردد.

در كساني كه از اختلالات اضطرابي و افسردگي رنج مي برند, كسب اين مهارت ها نقش بسزايي در بهبودي و سلامت رواني آن ها خواهد داشت.

با ارتقا‌ سطح اعتماد بنفس خود، قادر خواهيد بود كه توانايي‌هاي فردي خود را بهتر بشناسد و از آن‌ها براي پيشبرد زندگي خود استفاده نمايد.

در اين جلسات موفق خواهيد شد كه مشكلات را بزرگتر و سنگين‌تر از آنچه هست نديده و خود را در برابر آن ناتوان نپنداريد. و نيز قادر خواهيد شد كه مشكلات را بزرگتر و سنگين‌تر از آنچه هست نديده و خود را در برابر آن ناتوان نپنداريد. و نيز قادر خواهيد شد كه از حمايت‌هاي موجود خانوادگي و اجتماعي براي پيشبرد و تحقق اهداف زندگي خود استفاده نماييد. مطالب مربوط به تقويت

 

اعتماد بنفس ازجمله باورهاي موثر در اعتماد بنفس، مهارت قاطعيت، مهارت حل مسئله و تصميم‌گيريم، توانايي بيان احساسات آموزش داده مي‌شود.

جلسات به صورت گروهي برگزار مي‌شود و در هر جلسه موضوعي مطرح و كار گروهي و بحث گروهي روي آن صورت مي‌گيرد. در جلسات گروهي بسياري از مهارت‌ها در اثر تعاملات بين فردي و استفاده از تجارب ديگران بهتر فراگرفته مي‌شود.

برای دانلود تقویت اعتماد به نفس ” کلیک کنید”