قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
درمان وسواس-درمان دارویی-رفتاردرمانی
16/01/2017
فشارهای روانی روزمره
16/01/2017
  1. آیا تا به حال برای حل مسائل زندگی احساس ناتوانی نموده‌اید؟
  2. آیا در تصمیم گیری احساس ضعف و تردید دارید؟
  3. آیا احساس می‌کنید از دیگران کمتر هستید؟
  4. آیا فکر می کنید دیگران همیشه بهتر از شما عمل کرده اند؟
  5. آیا می پندارید به هرکاری که دست بزنید خراب می شود؟
  6. آیا در معاشرت با کسانی که آن ها را از خود بالاتر می دانید دچار اضطراب می شوید
  7. آیا در تصمیم‌گیری‌ها معمولاً به دیگران متکی هستید؟

این ابهامات و بسیاری دیگر ریشه در احساس اعتماد به نفس ما دارد.

اعتماد بنفس هسته مرکزی شخصیت هر فردی است. ریشه‌های اولیه ی آن در کودکی شکل گرفته و در سنین نوجوانی و جوانی تکمیل می گردد. فرد با اعتماد بنفس, قادر است در مواجه با فراز و نشیب‌ها و گذر از سختی‌ها و مشکلات زندگی راه خود را دریابد و احساس تنهایی, درماندگی, ناامیدی نکند.

اعتماد بنفس فرایندی روانی است که با کسب مهارت های ارتباطی, رفتاری و شناختی لازم می توان به حد مطلوبی از آن دست یابیم.

کسب مهارت‌های فوق در روند رشد طبیعی, کودک و نوجوان را فردی توانمند در روابط اجتماعی, تحصیلی و شغلی

 

بارخواهد آورد و وابستگی و اتکا آن ها را به دیگران کمتر خواهد نمود.

اعتماد بنفس عبارت است از اعتماد به توانایی خود , فکر کردن و برنامه ریزی نمودن برای کنار آمدن با مشکلات و مسایل مختلف زندگی, اعتماد به خود برای موفق شدن و شاد زندگی کردن, احساس شایستگی داشتن, داشتن توانایی برای ابراز نیازها و خواسته های خود, بیان احساسات و ارزش های خود, و در یک کلام اعتماد به نفس یعنی اعتماد کردن فرد به خودش.

افرادی که از اعتماد بنفس کافی برخوردار نیستند غالباً در زندگی خود در محیط های مختلف ازجمله کار, زنگی زناشویی, و روابط بین فردی, در محیط مدرسه . . . دچار مشکلات مختلفی می شوند که در برخی موارد نهایتاً منجر به بروز اختلالات روان شناختی ازجمله

 

 

افسردگی, اضطراب, ترس و هراس می گردد.

در کسانی که از اختلالات اضطرابی و افسردگی رنج می برند, کسب این مهارت ها نقش بسزایی در بهبودی و سلامت روانی آن ها خواهد داشت.

با ارتقا‌ سطح اعتماد بنفس خود، قادر خواهید بود که توانایی‌های فردی خود را بهتر بشناسد و از آن‌ها برای پیشبرد زندگی خود استفاده نماید.

در این جلسات موفق خواهید شد که مشکلات را بزرگتر و سنگین‌تر از آنچه هست ندیده و خود را در برابر آن ناتوان نپندارید. و نیز قادر خواهید شد که مشکلات را بزرگتر و سنگین‌تر از آنچه هست ندیده و خود را در برابر آن ناتوان نپندارید. و نیز قادر خواهید شد که از حمایت‌های موجود خانوادگی و اجتماعی برای پیشبرد و تحقق اهداف زندگی خود استفاده نمایید. مطالب مربوط به تقویت

 

اعتماد بنفس ازجمله باورهای موثر در اعتماد بنفس، مهارت قاطعیت، مهارت حل مسئله و تصمیم‌گیریم، توانایی بیان احساسات آموزش داده می‌شود.

جلسات به صورت گروهی برگزار می‌شود و در هر جلسه موضوعی مطرح و کار گروهی و بحث گروهی روی آن صورت می‌گیرد. در جلسات گروهی بسیاری از مهارت‌ها در اثر تعاملات بین فردی و استفاده از تجارب دیگران بهتر فراگرفته می‌شود.

برای دانلود تقویت اعتماد به نفس ” کلیک کنید”